CALCIUM 300mg +WITAMINA C 80mg

tabletki musujące o smaku cytrynowym i pomarańczowym (20 tabletek musujących)

Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości i zębów. Wapń pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Witamina C pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, nerwowego, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Przeznaczony dla osób dorosłych jako uzupełnienie diety w wapń i witaminę C. Zawiera źródło fenyloalaniny.

Składniki

Regulator kwasowości: kwas cytrynowy; węglan wapnia (wapń); regulator kwasowości: węglany sodu; substancja wiążąca: sorbitole; glukoza; kwas L-askorbinowy (witamina C); aromaty; substancje słodzące: aspartam, sacharyny; barwnik: ryboflawiny.

Sposób użycia

rozpuścić jedną tabletkę w szklance (200 ml) chłodnej wody. Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 1 do 3 tabletek dziennie.
Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia,

Warunki przechowywania

przechowywać w zamkniętej, oryginalnej tubie, w temperaturze 0- 25°C, w suchym, nienasłonecznionym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Masa netto

76 g (20 tabletek musujących).

Skład zalecanej dziennej porcji:

Składniki odżywcze 1 tabletka RWS* Maksymalna zalecana dzienna porcja 3 tabletki RWS*
Wapń 300 mg 37,5% 900 mg 112,5%
Witamina C 80 mg 100% 240 mg 300%

* RWS – Referencyjna Wartość Spożycia